Kondratowicz Transport

Blog

wynajem busów olsztyn

Aktywny wypoczynek w górach

Góry to kopalnia pięknych miejsc, które zapierają dech w piersiach. Dla tych co wolą aktywnie spędzać swój urlop przygotowaliśmy kilka mniej oczywistych zakątków w południowej części Polski. Zakopane, Morskie Oko, Tatry, Trzy Korony – to must have do zobaczenia dla fanów malowniczych krajobrazów. Natomiast polskie pasma górskie kryją nieco więcej, mniej popularnych punktów, które warto dodać do swojej wakacyjnej bucket listy. Góry to nie tylko najwyższe szczyty, ale także widowiskowe wodospady, jeziora, a nawet schroniska czy skocznie.

Wycieczka z dziećmi? Nie ma problemu – wybierz po prostu mniej wymagające szlaki i zaplanuj postoje na odpoczynek. Miejsc, w których z przyjemnością zrzucisz plecak i odpoczniesz rozkoszując się magicznymi widokami nie zabraknie na naszej liście. Ty i grupa Twoich przyjaciół na wspólnym urlopie? Postaw na malowniczą miejscowość, w której nie tylko pospacerujesz po górskich szlakach, ale także nocleg stanie się czymś wartym zapamiętania. Wieczory z przyjaciółmi przy ognisku, z widokiem na polskie góry to może być obraz, który zostanie w Twojej pamięci na długo. Wybierając jedno z tych miejsc, z pewnością nie będziesz mógł doczekać się swojego urlopu!

Jezioro Solińskie w Bieszczadach

Poza licznymi szlakami górskimi, okolice jeziora Solińskiego to całe mnóstwo różnych atrakcji. Dla miłośników sportów wodnych istnieje możliwość wypożyczenia sprzętu. Liczne ścieżki rowerowe pozwalają na wyprawę nie tylko na nogach. Dzieci mogą skorzystać z kąpielisk, a wędkarze mogą zarzucić swój sprzęt na taflę jeziora. Okolica obfituje w liczne zabytki, restauracje i hotele. Samo jezioro Solińskie to spory zbiornik wodny, który powstał na skutek spiętrzania się wód Sanu i Solinki, czyli tamtejszych rzek. Przyroda tego miejsca to coś niepowtarzalnego dla oka.

 

Jezioro Solińskie w Bieszczadach

Błędne Skały w Górach Stołowych

Niezwykle urokliwe miejsce, które jest obowiązkiem dla turystów, którzy swój urlop spędzają w Górach Stołowych. Błędne Skały zostały wyrzeźbione przez siły natury, a dokładniej przez wodę i wiatr. Znajdują się w parku narodowym i posiadają punkt widokowy o pięknie brzmiącej nazwie „Skalne Czasze”. Trasa wynosi kilkaset metrów, a momentami szczeliny między skałami są tak wąskie, że trzeba wstrzymać powietrze, by się przez nie przecisnąć. Dla osób lubiących takie wyjątkowe miejsca, po czeskiej stronie Gór Stołowych, niecałą godzinę od polskiej granicy jest tzw. Skalne Miasto – równie zachwycające co Błędne Skały.

 

Błędne Skały w Górach Stołowych

Wodospad Kamieńczyka w Szklarskiej Porębie

Z pewnością każdy z Was kojarzy „Opowieści z Narnii” – a kto wie, że właśnie na terenie Wodospadu Kamieńczyka zostały kręcone niektóre sceny tej historii? Nie ma co się dziwić, że to miejsce zostało docenione przez nowozelandzkiego reżysera. Wodospad składa się z trzech kaskad, które łącznie mają 27 metrów wysokości. Pod środkową kaskadą znajduje się niewielka jaskinia „Złota Jama”. To miejsce należy do Karkonoskiego Parku Narodowego i posiada status pomnika przyrody. Widok niczym nie odbiega od krajobrazów, które znamy z przyrodniczych filmów, a okolica Szklarskiej Poręby jest bogata w piękne, turystyczne szlaki.

Wodospad Kamieńczyka w Szklarskiej Porębie

Miasto Wisła

Wisła jest małą miejscowością, która kumuluje w swojej okolicy mnóstwo atrakcji dla każdego. Barania Góra, Wielka Czantoria oraz Wielki Stożek to szczyty oddalone od Wisły o kilkanaście kilometrów. Klimatyczne schroniska i pensjonaty umilają odpoczynek. W Wiśle możemy pospacerować po rynku, zwiedzić zabytkowy Zamek Prezydenta RP lub skorzystać z uroków jeziora Czerniańskiego lub wodospadu. Ponadto to miasteczko słynie ze skoczni narciarskich, więc ciekawą atrakcją będzie wspiąć się na szczyt i podziwiać widoki niczym skoczek narciarski.

 

Miasto Wisła

Góry to idealny kierunek na wakacje dla osób lubiących aktywny wypoczynek. Wyjątkowe zabytki, krajobrazy ze szczytów gór, wodospady, jeziora, miejsca historyczne – każdy znajdzie coś dla siebie. Dobrym pomysłem jest wybierać również te miejsca, które nie są tak bardzo popularne. Zakopane to miejscowość słynąca z niesamowitych atrakcji i widoków, ale także z tłumów turystów w sezonie. Dlatego przyjemniejszym kierunkiem na wakacje mogą okazać się niewielkie miejscowości, które również mają do zaoferowania niezapomniane atrakcje. Sezon trwa w pełni więc nie pozostaje nic innego, jak planować cudowny wypoczynek w otoczeniu pięknych krajobrazów.

Przeczytaj również

Komentarze

Top