Kondratowicz Transport

Blog

wynajem busów olsztyn

Mołdawia — nowe must see dla podróżujących z Kondratowicz Transport

Z Olsztyna w kilka godzin do jednej z europejskich stolic wina? Od 31 października to możliwe. A wszystko dzięki współpracy lotniska Warszawa/Modlin z nowym przewoźnikiem lotniczym — Air Moldova.

Od 31 października Air Moldova zaprasza pasażerów na pokłady swoich samolotów na trasie Kiszyniów — Lotnisko Warszawa/Modlin — Kiszyniów w poniedziałki, środy i soboty. Szczególnie powinny Was zainteresować terminy środowe i sobotnie, gdyż w te właśnie dni spod Waszego domu na lotnisko może Was zabrać za jedyne 129 złotych Kondratowicz Transport.

A co na nas czeka już po wylądowaniu w Kiszyniowie? W grudniu możemy spodziewać się aury zbliżonej do pogody w Polsce. Średnie temperatury wahają się od 4 stopni Celsjusza w dzień do -1 w nocy. Przygotujmy się więc na lekką zimę.

Mołdawia z kondratowicz

Co warto wiedzieć o samym Kiszyniowie? Oczywiście najważniejszy fakt — jest stolicą Mołdawii. Historia Kiszyniowa rozpoczyna się w 1466 roku, kiedy założono wioskę wokół klasztoru na terenie Hospodarstwa Mołdawskiego. W XV–XVI wieku miasto trafiło pod władzę Turcji, a w XIX wieku – Rosji. Stolicą niepodległej Mołdawii stał się 27 sierpnia 1991 roku.

Pod kątem architektury Kiszyniów to mieszanka socrealizmu i architektury XIX-wieku. Mamy więc i sakralność epoki romantyzmu i modernizm brutalizmu lat siedemdziesiątych. Kiszyniów jest jedną z najbardziej zielonych stolic Europy. Głównym parkiem jest ten imienia Stefana Wielkiego z Aleją Klasyków Mołdawskiej i Rumuńskiej Literatury.

Sercem Kiszyniowa jest plac Wielkiego Spotkania Narodowego. To miejsce zbierania się zarówno turystów, jak i miejscowych. Znajduje się tu łuk triumfalny nazywany Świętymi Wrotami.

To, co jednak może być dla nas główną atrakcją w grudniu w Kiszyniowie to jarmarki bożonarodzeniowe połączone z celebrowaniem trwającego od października Narodowego Święta Wina. Daje to możliwość skosztowania w centrum miasta całej palety najlepszych win mołdawskich ze słynnym Prosecco di Cricova na czele.

Wyobraźcie sobie grudniowe popołudnie, kominek w restauracji rozgrzany, w ręku świetne mołdawskie wino, a na talerzu Mamałyga z bryndzą, śmietaną i skwarkami. To wszystko jest na wyciągnięcie ręki.

Podróżuj z Kondratowicz Transport. Z nami świat jest na wyciągnięcie ręki.

Przeczytaj również

Komentarze

Top