Kondratowicz Transport

Blog

wynajem busów olsztyn

Węgry – busem odkrywamy na nowo kraj Puskasa i Tokaju

Węgry to kraj, który posiada niezwykłe bogactwo kulturowe i historyczne oraz przepiękne krajobrazy. To również kraj, którego nazwa kojarzy się nam przede wszystkim z piłkarskim mistrzem Ferencem Puskasem i słynnym winem Tokaj. Jednym z najlepszych sposobów na odkrycie uroku tego kraju jest wyjazd busem, który pozwoli nam na zwiedzenie najpiękniejszych zakątków Węgier.

Zanim jednak wyruszymy w podróż, musimy odpowiedzieć sobie na jedno, ważne pytanie. Na co zwrócić uwagę przy wynajmie busa? Po pierwsze jakość floty — pamiętajmy, że auto będzie nam towarzyszyć w podróży ze znajomymi lub rodziną i musi ono spełniać wszystkie standardy jakości. Flota Kondratowicz Transport składa się 7 nowoczesnych busów o wysokim standardzie. Składa się z 20 i 8 miejsc siedzących. Dodatkowo dla dzieci poniżej 5. roku życia zapewniamy specjalne foteliki. Z myślą o naszych Klientach wynajmujących busa dbamy o jak największy komfort i bezpieczeństwo podczas podróży. Dzięki temu pokonanie trasy nawet w najdalsze zakątki Europy może stać się naprawdę przyjemna! Więcej: https://kondratowicztransport.pl/wynajem-busow/

 

Węgry

 

Pierwszym punktem naszej podróży będzie Budapeszt, stolica kraju, która zachwyca swoim pięknem. Tutaj warto zobaczyć Parlament, Budyński Zamek, Kościół św. Mateusza czy Plac Bohaterów. Miłośnicy sztuki na pewno znajdą coś dla siebie w Muzeum Narodowym, Galerii Narodowej czy Muzeum Sztuk Pięknych. Budapeszt to również doskonałe miejsce na skosztowanie węgierskich specjałów, takich jak gulasz, langosz czy chimney cake.

 

wycieczka busem na Węgry

 

Kolejnym punktem naszej wędrówki będzie Eger, miasto słynące z pięknej katedry i zamku, ale przede wszystkim z winnic i wina. W Eger znajduje się wiele winnic, w tym słynna St. Andrea Winery, gdzie można skosztować najlepszego wina z regionu.

Następnie warto udać się do miasta Debreczyn, które zwane jest stolicą Wielkiej Niziny Węgierskiej. W Debreczynie warto zobaczyć katedrę św. Anny, Kościół Kalwaryjski, a także budynek opery i baletu. Miłośnicy wody na pewno będą zachwyceni odwiedzinami Aquaparku w Debreczynie.

Warto przeczytać: Gdzie warto pojechać na majówkę?

Kolejnym celem naszej podróży będzie Szeged, miasto położone na południu Węgier. Tutaj warto zobaczyć Katedrę św. Szczepana, Pałac Rektorski oraz Dom Kultury. Szeged to również miasto, w którym można skosztować słynnego węgierskiego pikantnego paprykarza.

 

wycieczka Węgry

 

Ostatnim punktem naszej wycieczki będzie Tokaj, słynne na całym świecie miasto wina. To tutaj produkowane jest słynne Tokajskie Wino Aszú, które w 2019 roku zostało wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO. W Tokaju warto odwiedzić Muzeum Wina i Winorośli, a także skosztować najlepszego wina z regionu.

Warto przeczytać: Mołdawia — nowe must see dla podróżujących.

Podróż busem po Węgrzech to wspaniała przygoda, która pozwoli nam na odkrycie uroku tego kraju. To niezapomniane wrażenia, piękne krajobrazy i przede wszystkim niezwykła gościnność węgierskich mieszkańców.

 

Przeczytaj również

Komentarze

Top