Kondratowicz Transport

Blog

wynajem busów olsztyn

Dlaczego warto postawić na bus?

Jeszcze kilka lat temu podróż busem kojarzyła się z przede wszystkim z niewygodą i wielu pasażerów wybierało tę opcję raczej w ostatecznych sytuacjach. Dzisiaj ten rodzaj transportu cieszy się coraz większą popularnością, a to za sprawą nowoczesnych i sprzyjających komfortowi jazdy rozwiązań. Ponadto na tle swojej konkurencji, czyli samochodu i pociągu, bus wypada bardzo dobrze chociażby pod względem komfortu i bezpieczeństwa w czasie podróży, i co równie ważne – oszczędności pieniędzy.

NIE TAKI BUS STRASZNY!

Trzęsące się na wszystkie strony, duszne i nieprzyjemnie pachnące autobusy odeszły w  niepamięć. Obecnie rozkładane fotele, klimatyzacja lub w chłodniejsze dni – ogrzewanie, a także dostęp do Wi-Fi to standard niemal każdego przewoźnika. Dzięki takim udogodnieniom nawet najdłuższa podróż upłynie przyjemnie i nie stanie się bohaterem zgorzkniałych wspomnień z wakacji. Co więcej, nowoczesne wyposażenie pozwala przyjemnie spędzić czas na przykład na czytaniu książki, oglądaniu ulubionego serialu lub po prostu rozmowach ze  współpasażerem! W końcu dobrze się gawędzi w miłym otoczeniu.

PO DRUGIE – BEZPIECZNIEJ!

Udając się w podróż zależy nam nie tylko na komforcie, ale i przede wszystkim na bezpieczeństwie. Pod tym względem jazda samochodem nie zawsze jest dobrym pomysłem. Po pierwsze nie każde auto ze względu na stan techniczny czy fabryczne predyspozycje nadaje się na dłuższe trasy. Po drugie, kierując pojazdem samemu musimy mieć oczy dookoła głowy, nie pozwalając sobie na chwilę nieuwagi. Intensywne skupienie może wpłynąć na nasze zmęczenie, które nie jest wcale dobrym doradcą. Decydując się na jazdę busem powierzamy odpowiedzialność w ręce doświadczonego kierowcy, który zna naszą trasę na pamięć.

Warto odnieść się także do innego środka transportu – pociągu. Wielu z nas w obecnej sytuacji jeszcze bardziej troszczy się o swoje zdrowie. Osoby, które nie chcą mieć styczności z dużą ilością pasażerów i nie mają możliwości podróży samochodem, mogą czuć się bezpieczniej wybierając przewóz autokarem. Oznacza to mniej interakcji z obcymi ludźmi i większy komfort psychiczny dla osób obawiających się zakażenia.

PO TRZECIE – WYGODNIEJ

Od czego by tu zacząć! Kierując się kryterium wygody w czasie podróży, bus bądź autokar wysuwa się w rankingu na prowadzenie. Co o tym decyduje? Chociażby możliwość odpoczynku. Tak jak wcześniej wspominaliśmy w przypadku, kiedy to Ty kierujesz samochodem, trudno o chwilę relaksu. Tymczasem w busie możesz sobie pozwolić na spędzenie czasu po swojemu a jeśli jesteś zmęczony, także i na drzemkę.

Zdecydowanie większym wyzwaniem logistycznym jest podróż za granicę. Niekiedy od najbliższego portu lotniczego dzielą nas dziesiątki, a nawet setki kilometrów. Wówczas pojawia się pytanie, w jaki sposób dostać się na lotnisko? Najpopularniejszymi odpowiedziami są oczywiście samochód oraz bus. Pierwsza myśl podpowiada, że wygodniejszym rozwiązaniem jest auto – nie jesteś uzależniony od rozkładu jazdy i możesz sam zdecydować, kiedy wyjedziesz z domu. Być może nie będzie to dla Ciebie zaskoczeniem, ale tak naprawdę identyczne możliwości proponuje większość przewoźników, którzy oferują transfer na lotnisko. Połącznia są dostosowane do godzin odlotów, i co więcej, kierowca może przyjechać po Ciebie pod wskazany adres.

Wybierając samochód musisz się liczyć nie tylko z kosztami paliwa, ale również opłatami za miejsce parkingowe. Jeśli planujesz ponad tygodniowy wyjazd, ta suma może znacznie się powiększyć. Przewóz busem rozwiązuje ten problem. Transport pod samo lotnisko kosztuje Cię jedynie tyle, ile wart jest bilet. Nie musisz martwić się ceną za bagaż, bo zdecydowana większość przewoźników uwzględnia tę usługę w cenie. To jak? Na co postawisz przy kolejnej dalekiej wyprawie? 

Obecnie podróżujemy coraz chętniej i co raz częściej. Wyprawy, nawet te zagraniczne, przestały być kojarzone jedynie z luksusem dla nielicznych. Większa otwartość na nowe wrażenia nie mogła pozostać obojętna przewoźnikom, którzy musieli sprostać wymaganiom klientów. I to widać. Nowe rozwiązania i ulepszenia są wprowadzane przede wszystkim z  myślą o Was, byście całą podróż wspominali jak najlepiej.

Przeczytaj również

Komentarze

Top