Kondratowicz Transport

Blog

wynajem busów olsztyn

Energylandia – największy Park Rozrywki w Polsce

Marzy Ci się niecodzienna rozrywka, która podniesie poziom adrenaliny w Twoim organizmie? Największy Park Rollercoasterów w Europie może spełnić nawet Twoje najśmielsze oczekiwania. W takim razie, zastanawiasz się pewnie gdzie takie atrakcje… Hiszpania, Francja, Dania? Ależ skąd! Polska kłania się nisko – a dokładniej na samo południe, aż do miejscowości Zator w okolicach Krakowa. Właśnie tam znajduje się Energylandia, czyli największy Park Rozrywki w naszym kraju. Co więcej, Energylandia to obecnie Park Rollercoasterów numer jeden w Europie! Na 43 hektarach znajduje się aż 18 kolejek górskich, które potrafią zaprzeć dech w piersiach.

Ale Energylandia to nie tylko szybkie rollercoastery – to miejsce ma nam do zaoferowania nieco więcej atrakcji. Cały obszar parku jest podzielony na 6 stref, w której każdy znajdzie coś dla siebie.

Bajkolandia to fantastyczna kraina dla najmłodszych. Spotkanie z Księżniczkami Disneya i trollami z bajek to spełnienie marzeń każdego dziecka. Spacerując po klimatycznych, mitycznych ścieżkach nie potrzeba dużo szczęścia, by spotkać swoją ulubioną bajkową postać.

Strefa familijna posiada w sobie niezliczoną ilość atrakcji dla całych rodzin. Jedynym ograniczeniem co do skorzystania z niektórych kolejek górskich może być wzrost najmłodszych członków wycieczki.  Dom strachów, rwąca rzeka czy Wioska Wikingów to punkty na mapie, które musisz odwiedzić, gdy przekroczysz próg Energylandii.

 

 

Strefa Ekstremalna – adrenalina na najwyższym poziomie, strach, który czyha za każdym rogiem, a przy tym ogrom radości i ekscytacji. Ta strefa przeznaczona jest dla ludzi o mocnych nerwach, lubiących się czasami bać. Popularny Hyperion to najwyższy i najszybszy z dostępnych w parku rollercoasterów. Potrafi podnieść ciśnienie w żyłach!

 

 

Water Park to wodne szaleństwo dla każdego morsa i nie tylko. Ta strefa działa od 2016 roku i ma do zaoferowania całą falę atrakcji – jej najciekawszym elementem są najróżniejsze zjeżdżalnie. Ta część Energylandii jest miejscem przyjaznym zarówno dla maluchów jak i dla dorosłych.

Jeśli jesteś fanem filmów fantasy takich jak Wiedźmin czy Władca Pierścieni to Smoczy Gród będzie strefą, w której będziesz czuł się jak w raju. Klimatyczne, gotyckie miasteczko niczym z podróżniczego filmu wprowadza w średniowieczny nastrój. Wystrój uliczek, pochodnie, drewno, kamienie – to wszystko sprawia, że możemy przez chwilę poczuć się jak Gandalf z Drużyny Pierścienia.

Aqualantis to ostatnia kraina zatorskiego parku rozrywki. Wyspa pomiędzy wodami oceanu, którą włada przepotężny Abyssus ma do zaoferowania niesamowitą kolejkę górską nazwaną jego imieniem. Poza szybkimi rollercoasterami, Aqualantis kryje wśród swoich atrakcji wiele przyjemności dla najmłodszych poszukiwaczy przygód. Dla każdego coś niezwykłego!

 

 

Energylandia to głównie niezapomniana zabawa na kolejkach górskich, ale nie tylko. Na terenie całego Parku Rozrywki znajduje się aż 9 scen widowiskowych, planetarium, a nawet kino 7D! A dla każdego gadżeciarza mamy dobrą wiadomość, ponieważ przemierzając od jednej atrakcji do drugiej z pewnością natkniecie się na sklep z pamiątkami. Pamiętaj jednak, że musisz zarezerwować sobie cały dzień, by wyjść z tego wesołego miasteczka bez niedosytu. Na szczęście kupując jeden bilet wstępu możesz korzystać z wszystkich atrakcji bez żadnego limitu. Cały dzień zabawy przed Tobą. To co, kiedy wybieramy się do najlepszego Parku Rozrywki w Europie?

Przeczytaj również

Komentarze

Top