Kondratowicz Transport

Blog

wynajem busów olsztyn

JAK SPAKOWAĆ SIĘ NA PODRÓŻ?

Czeka Cię podróż marzeń, ale nie wiesz, co ze sobą zabrać? Zazwyczaj kończyło się to za ciężką walizką albo co gorsza zdarzyło Ci się zapomnieć o najważniejszych rzeczach? Dzisiaj przychodzimy z pomocą i specjalnie dla Ciebie przygotowaliśmy ten post. Kilka wskazówek na pewno oszczędzi Ci sporo nerwów.

Zrób listę!

   

Wydawać się to może banalne, ale przygotowując listę masz pewność, że niczego nie zapomnisz. Najlepsze efekty przyniesie stworzenie takiej listy przynajmniej tydzień przed wyjazdem, dzięki temu oszczędzisz sobie niepotrzebnego stresu i o wszystkim będziesz pamiętać. Taki spis nie musi być nudny! Przecież nikt nie powiedział, że trzeba go zrobić na kartce. Świetnym rozwiązaniem są aplikacje do pakowania, które oszczędzą Ci sporo czasu i dodatkowo wszystko uporządkują. PackKing to właśnie jedna z takich aplikacji. Pomoże Ci ustalić, o których rzeczach nie możesz zapomnieć.

Pakowanie walizki

 

 

Odpowiedni sposób pakowania walizki to również przydatna umiejętność, która może ułatwić Ci życie. Ubrania najlepiej rolować, oszczędzi to miejsce i przede wszystkim ubrania nie będą tak pogniecione. Najpotrzebniejsze rzeczy warto spakować na wierzch, tak aby zawsze były pod ręką. Warto również zadbać o biżuterię, kolczyki umieścić w małym woreczku, a łańcuszki zabezpieczyć przed splątaniem. Najważniejsze jest jednak umiejętne zagospodarowanie miejsca – przedmioty zwijaj w ubrania, a do butów schowaj małe przedmioty. Pamiętaj również, że zawsze warto zostawić trochę miejsca w walizce np. na pamiątki z wakacji.

Kilka prostych trików

  • Jeżeli Twoim miejscem pobytu jest hotel, warto zapytać co znajduje się w wyposażeniu pokoju, będziesz mieć
    pewność, że wszystkie potrzebne Ci rzeczy są na miejscu.
  • Bądź na bieżąco i sprawdzaj pogodę.
  • Przed wyjazdem zrób zdjęcie swoich rzeczy, będziesz mieć pewność, że niczego nie zapomniałeś zabrać z hotelu.
  • Zapisz na walizce kontakt do siebie, będziesz pewny, że w razie zgubienia wróci ona do Ciebie.
  • Zabezpieczaj wszystkie płyny! Zalane ubrania to chyba jeden z najgorszych scenariuszy.

Z pewnością jest jeszcze wiele rzeczy, o których warto wspomnieć, mamy jednak nadzieję, że nasze propozycje choć trochę ułatwią Ci przygotowanie się do podróży 🙂

Przeczytaj również

Komentarze

Top