Kondratowicz Transport

Blog

wynajem busów olsztyn

Bałkany albo… Sprawdź dokąd podróżowaliśmy w 2021 roku!

Miejmy nadzieję, że 2021 rok był ostatnim z pandemią w tle. Nie oznaczało to jednak całkowitego zastoju w kwestii wakacyjnych podróży. Dowiedz się, dokąd najchętniej ruszali ostatniego lata Polacy!

Niezwykle precyzyjnie poruszaną przez nas kwestię opisuje raport pt. „Zagraniczne wakacje Polaków 2021” Polskiej Izby Turystyki. Dokument dość często cytowano w mediach jesienią ubiegłego roku, ale trzeba przyznać, że rzeczywiście jest on ciekawy.

Jak się okazuje, ulubionymi kierunkami organizowanych przez biura podróży wyjazdów zagranicznych Polaków były Turcja, Grecja, Bułgaria i Egipt. Według raprotu o rozmiarach ruchu turystycznego przed sezonem letnim 2021 decydowały przede wszystkim możliwości przemieszczania się, zamknięcie granic oraz ograniczenia w dostępności bazy noclegowej dla turystów, a nie jak w latach poprzednich – czynniki sezonowe (pogoda, okres ferii, świąt, wakacji szkolnych, itp.).

 

Sprawdź dokąd podróżowaliśmy w 2021 roku

Sprawdź dokąd podróżowaliśmy w 2021 roku

 

Dzięki wprowadzeniu Unijnego Certyfikatu COVID (UCC) i zniesieniu obostrzeń w krajach będących tradycyjnie ulubionymi kierunkami Polaków, mieliśmy do czynienia z boomem rezerwacyjnym już od końca maja 2021 – czytamy w raporcie.

Ten sam temat, ale pod nieco innym kątem porusza także raport „Holiday Barometr 2021”. Tę analizę wakacyjnych wyborów Polaków przeprowadziła z kolei Grupa Europa Assistance. Na podstawie danych z okresu czerwiec-sierpień 2021 (pochodzących z porównywarki ubezpieczeń turystycznych rankomat.pl) stworzono „mapę wakacyjnych podróży” polskich turystów.

Z zebranych danych wynika, że ubiegłoroczne wakacje co trzeci Polak zdecydował się spędzić za granicą. Niekwestionowanym liderem wśród najchętniej wybieranych kierunków na urlop stała się Chorwacja. Ten popularny bałkański kraj wybrało aż 25 proc. osób podróżujących za granicę. Tuż za Chorwacją uplasowały się Włochy oraz Grecja. Te dwa europejskie kraje jako cel swojej podróży wskazało po 10 proc. podróżnych.Jak będzie w tym roku? Będziemy wiedzieć już za cztery-pieć miesięcy. Niezależnie jednak od obranego kierunku, gorąco polecamy naszą ofertę busów do wynajęcia. Pojazdy są dostępne w opcji z kierowcą lub bez. Dowiedz się więcej.

Przeczytaj również

Komentarze

Top