Kondratowicz Transport

Blog

wynajem busów olsztyn

POMYSŁ NA WEEKEND – PARKI ZOOLOGICZNE

Wspaniała atrakcja nie tylko dla dzieci, ale i dorosłych, którzy są ciekawi cudów przyrody. Parki zoologiczne dają szansę zobaczenia zwierząt, które moglibyśmy spotkać jedynie w egzotycznych, odległych krajach. A nawet więcej: niekiedy takie miejsca są schronieniem dla osobników, którym grozi wyginięcie. Naszym zdaniem to idealny, nietuzinkowy pomysł na spędzenie wolnego czasu. Żeby nieco ułatwić Wam wybór, prezentujemy Wam ranking naszych ulubionych, polskich ogrodów zoologicznych.

OGRÓD ZOOLOGICZNY W KRAKOWIE

OGRÓD ZOOLOGICZNY W KRAKOWIE

W niezwykle malowniczej części Krakowa, w Lesie Wolskim znajduje się magiczna kraina, którą zamieszkuje ponad 1400 zwierząt, przedstawicieli blisko 270 gatunków. Niewątpliwą wartością tego miejsca jest obecność zwierząt, które w naturalnym środowisku można spotkać niezwykle rzadko. Ginących i zagrożonych wyginięciem gatunków w krakowskim zoo jest ponad 100. Wśród nich znajdują się między innymi: panda mała, szympans, hipopotam karłowaty, słoń indyjski, koń Przewalskiego oraz pantera śnieżna.

ZOO WROCŁAW

ZOO WROCŁAW

To zdecydowanie najbardziej imponujący park w naszym zestawieniu. Wrocławskie zoo jest największym i najstarszym obiektem tego typu w Polsce. Powstał jeszcze w XIX wieku i obecnie pod względem ilości swoich „mieszkańców” nie ma sobie równych. Zwiedzający mogą podziwiać niemal 12 tys. osobników reprezentujących 1100 gatunków! Pod względem bogactwa dzikich zwierząt, zoo we Wrocławiu plasuje się nie tylko na pierwszym miejscu w kraju, ale również w europejskiej czołówce.

A teraz czas na prawdziwą gratkę nie tylko dla małych przyrodników. W stolicy Dolnego Śląska znajduje się jedyne na świecie Afrykarium – basen, w którym można podziwiać różnorodne ekosystemy związane ze środowiskiem wodnym Czarnego Kontynentu. Bez dalekich, międzykontynentalnych wojaży, zwiedzający mogą zobaczyć faunę i florę Morza Czerwonego, Afryki Wschodniej, Kanału Mozambickiego, Wybrzeża Szkieletów czy Dżungli nad rzeką Kongo. Nie wiemy jak Wy, ale Kogut już planuje wycieczkę do wrocławskiego zoo!

ZWIERZYNIEC BAŁTOWSKI

Czy ktoś z Was marzył kiedyś o podróżowaniu jeepem po sawannie wśród dzikiej zwierzyny? Jak się okazuje wcale nie trzeba wyjeżdżać w sam środek Afryki, by doświadczyć równie egzotycznych widoków. Na terenie Bałtowskiego Kompleksu Turystycznego znajduje się absolutnie wyjątkowe miejsce – Zwierzyniec Bałtowski. Park podzielony jest na dwa obiekty – Zwierzyniec Dolny oraz Zwierzyniec Górny. Pierwszą część zwiedzający przemierzają spacerem, podczas którego spotykają barwnych mieszkańców Bałtowskiego kompleksu – przede wszystkim liczne gatunki ptaków, ale nie brakuje również  ssaków, jak kuce, osły, małpki makaki czy surykatki. Górną część stanowi ogromny, ponad 60 hektarowy obszar. Jego zwiedzanie odbywa się w iście afrykańskim stylu – z pokładu amerykańskiego schoolbusa! Wśród rozległych łąk, wąwozów i oczek wodnych spotkacie zarówno rodzime jak i egzotyczne gatunki zwierząt.

GDAŃSKI OGRÓD ZOOLOGICZNY

GDAŃSKI OGRÓD ZOOLOGICZNY

Jednym z piękniejszych zoo w Polsce jest Gdański Ogród Zoologiczny. Na terenie największego tego typu obiektu w kraju, mieszka ponad 160 gatunków zwierząt, reprezentowanych przez ok. 820 osobników. Wiele z nich w naturalnym środowisku można spotkać niezwykle rzadko jak np. antylopy bongo, hipopotamy karłowate, kondory wielkie czy oryksy szablorogie. Wizyta w gdańskim zoo może być zatem jedyną okazją na spotkanie tych wyjątkowych zwierząt.

Jeśli szukasz ciekawej atrakcji dostępnej na świeżym powietrzu, parki zoologiczne sprawdzą się idealnie. Ich niewątpliwą zaletą jest to, że większość z nich jest udostępniona zwiedzającym przez cały rok we wszystkie dni tygodnia. Szczegóły dotyczące zwiedzania oraz cennik, dostępne są na stronach internetowych poszczególnych obiektów.

Przeczytaj również

Komentarze

Top