Kondratowicz Transport

Blog

wynajem busów olsztyn

Pomysły na lato: najlepsze wodne atrakcje w Polsce

Prognozy pogody przewidywane na lato są bardzo pozytywne. Słońce ma nas rozpieszczać gorącymi promieniami, a letnie zniesienie obostrzeń obowiązujących do tej pory, zachęca do korzystania z uroków wakacji. Przez utrudnienia, wynikające ze względów epidemiologicznych większość Polaków deklaruje, że tegoroczny urlop spędzi w kraju. Nie musi to oznaczać całkowitej rezygnacji ze złotego piasku, zielonych palm i kolorowych napojów, spokojnie sączonych nad luksusowym basenem. W Polsce również znajdują się miejsca przeznaczone do odpoczynku, zapewniające pełnię przygód i relaksu zarówno dla dorosłych jak i dzieci, bez względu na warunki pogodowe.

Pomysły na lato: najlepsze wodne atrakcje w Polsce

 

Chcemy Was zachęcić do poznawania ciekawych miejsc w naszym kraju. Tym razem przedstawiamy Wam listę czterech, godnych odwiedzenia parków wodnych, które swoim klimatem nie odbiegają od tropikalnych kurortów. Moc atrakcji jaka czeka na Was w tych miejscach sprawi, że zapamiętacie spędzone tam chwile na długo.

Aquapark Reda

W miejscowości o nazwie Reda, położonej 15 kilometrów na północ o Gdyni, znajduje się jedyny w kraju park wody połączony z oceanarium. To jeden z najnowszych aquaparków w Polsce (oddany do użytku w połowie lipca 2016 r.). Atrakcje jakie oferuje swoim gościom niejednym zmrożą krew w żyłach. W tym miejscu macie możliwość zjazdu przez 60-metrowy, podświetlany tunel, prowadzący przez akwarium z rekinami sprowadzonymi z odległej Sri Lanki. Tak, dobrze przeczytaliście. Z rekinami! Możecie je także podziwiać z basenu przeznaczonego do nurkowania, w którym jedna ze ścian jest przeźroczysta. Emocje w tym miejscu są gwarantowane.  Jednak jeśli nie macie ochoty na podziwianie groźnych drapieżników, możecie skorzystać z oferty wielu innych zjeżdżalni i basenów urozmaiconych najnowocześniejszymi technologiami.

Aquapark Reda

 

Park Wodny Suntago

Blisko tysiąc, kilkunastometrowych palm, przywiezionych z Kostaryki, Malezji i Florydy. Do tego trzy strefy tematyczne, ponad 30 zjeżdżalni i 18 różnych basenów. To wszystko składa się na największy w Europie park wodny. Suntago zostało oddane do użytku na kilka tygodni przed wybuchem pandemii, więc dość szybko wystąpiła nieprzewidziana przerwa w funkcjonowaniu obiektu. Jednak aktualnie turyści nadrabiają zaległości i licznie odwiedzają to miejsce. Niezależnie od tego czy szukasz aktywnego spędzania czasu, czy stawiasz na relaks, w tym miejscu na pewno każdy znajdzie rozrywkę dla siebie.

Park Wodny Suntago

 

Aquapark „Fala” Łódź

Swego czasu największy park w Polsce. W obecnej formie możemy korzystać z niego od 2008 roku. Z zewnątrz swoim kształtem przypomina piramidy, a wewnątrz czeka na nas egzotyczna przestrzeń wypełniona palmami i złotym piaskiem. Bez wątpienia najpopularniejszą atrakcją „Fali” jest jedyna w Polsce zjeżdżalnia typu Kamikaze. Jej długość wynosi 50,5 metra, a kąt nachylenia to aż 38 stopni. Rozwijana prędkości podczas zjazdu może dojść nawet do 30km/h. Oprócz tego możemy oczywiście korzystać z wielu innych atrakcji, zarówno ze strefy zewnętrznej jak i wewnętrznej. Warto wspomnieć, że aquapark w Łodzi, posiada jedyną legalną w centralnej Polsce plażę naturystów. W tym miejscu słowo „nuda” zdecydowanie jest nieznane.

 

Termy Bukovina

Najpopularniejszy kompleks z wodami termalnymi na Podhalu. W tym miejscu woda jest wydobywana z głębokości 2400 metrów ze zbocza Wysokiego Wierchu i osiąga temperaturę od 30 do 38 stopni Celsjusza. Termy Bukovina to połączenie zdrowia, relaksu i rozrywki na najwyższym poziomie. W skład kompleksu wchodzi kilka zjeżdżalni odpowiednich dla dzieci i dorosłych. Bogactwo minerałów znajdujących się w wodach termalnych świetnie wpłynie na stan Twojej skóry. Łączenie przyjemnego z pożytecznym zostało tu doskonale zaplanowane. Widoki, które można podziwiać podczas korzystania z basenów są nie do opisania. Wybór podhalańskich term na pewno będzie wakacyjnym strzałem w dziesiątkę.

Termy Bukovina

 

Przedstawiliśmy Wam nasze propozycje wodnych rozrywek od północy Polski aż po samo południe. Na pewno każdy znajdzie miejsce idealne na letni wypad z rodziną lub przyjaciółmi. Relaks i odprężenie są gwarantowane, a atrakcje jakie oferują poszczególne kompleksy sprawie, że dorośli na nowo odkryją w sobie dziecko, a młodsze pociechy zaznają nieopisanej radości.

Przeczytaj również

Komentarze

Top