Kondratowicz Transport

Blog

wynajem busów olsztyn

Gdzie warto pojechać na Wielkanoc?

Wielkanoc to wyjątkowy czas. Panuje wiosenny klimat, wszystko zaczyna zielenieć i robić się kolorowo. Mamy także co świętować – Jezus zmartwychwstał. Kiedyś święta Wielkanocne obchodziliśmy w domu i raczej nie było nawet innych możliwości. Jak to wygląda obecnie? Gdzie warto pojechać na Wielkanoc? Sprawdźmy to.

Gdzie na Wielkanoc za granicę?

Gdy zastanawiamy się, gdzie wybrać się na Wielkanoc, to warto zaznaczyć, że ogranicza nas jedynie nasza kreatywność oraz budżet domowy.

W obecnych czasach wiele osób decyduje się na spędzenie Wielkanocy poza granicami naszego kraju. Wiemy doskonale, że ceny w Polsce są relatywnie wysokie, a wypoczywając za granicę, możemy zapłacić podobne pieniądze, a na dodatek mamy pewną pogodę. Jakby nie było, jest to dla nas świetna wiadomość. Zatem gdzie na Wielkanoc za granicę?

Polecić możemy różne kierunki. Jeśli zależy nam na spędzeniu tego czasu nie tylko na wypoczynku, ale także na przeżyciach duchowych, to postawmy na Rzym. Można te dwie kwestie w miejscu tym połączyć. Do Rzymu możemy wybrać się na zorganizowany wypoczynek, ale także możemy zaszaleć i pojechać wszędzie tam, gdzie nas nogi poniosą. Naprawdę możliwości mamy wiele. Rzym to bardzo bezpieczne miejsce, a więc raczej nie musimy się specjalnie o nic obawiać.

Jeśli Rzym nam nie podszedł, to ponownie poszukajmy odpowiedzi na pytanie – gdzie na Wielkanoc za granicę. Możemy postawić na wiecznie słoneczną Hiszpanię. Święta Wielkanocne w tym roku wypadają w kwietniu, a więc najpewniejszym miejscem (jeśli chodzi o pogodę) będą Wyspy Kanaryjskie. Mamy tutaj szerokie pole do popisu. Najczęściej Polacy stawiają na Teneryfę lub Gran Canarię. Są to przepiękne wyspy.

Gdzie na Wielkanoc w Polsce

Gdzie na Wielkanoc w Polsce?

A gdzie na Wielkanoc w Polsce? Nasz kraj także jest przepiękny. Jak to się mówi „cudze chwalicie, swego nie znacie”. Miejsc urokliwych w Polsce jest naprawdę sporo. Polecamy z całego serca urokliwe Zakopane. Musimy przyznać, że Zakopane ma swój urok. Panuje tutaj zawsze stuprocentowy sezon. Osoby lubiące, gdy coś się dzieje, powinny postawić na spacer po Krupówkach oraz wjazd kolejką na słynną Gubałówkę. Z kolei osoby lubiące spokój i ciszę, mogą postawić na urokliwe spacery po Tatrach. W Zakopanem organizowane są wypoczynki świąteczne, podczas których można zjeść tradycyjne śniadanie Wielkanocne.

Możemy także postawić na spędzenie Wielkanocy nad morzem. Może to być samo serce północy, a więc Trójmiasto, czy też urokliwe mniejsze miejscowości jak Chałupy, Rowy, czy też Łeba. W kwietniu co prawda nie ma jeszcze temperatur, które pozwalają na kąpiel w Bałtyku, ale wypocząć można jak najbardziej.

Gdzie na Wielkanoc z dziećmi

Gdzie na Wielkanoc z dziećmi?

A gdzie wyjechać na Wielkanoc z dziećmi? Gdy jesteśmy już szczęśliwymi rodzicami, to musimy zagwarantować nie tylko sobie atrakcje, ale przede wszystkim naszym dzieciom. Znów góry będą tutaj świetnym wyborem. Gdzie w góry na Wielkanoc? Z dziećmi polecamy niższe góry. Przepiękny jest Beskid Śląski. Które miejscowości można polecić z czystym sumieniem? Jest to przede wszystkim Wisła, Szczyrk oraz Ustroń.

Gdy zastanawiamy się gdzie pojechać na Wielkanoc z dziećmi, to od razu sprawdźmy warunki do jeżdżenia wózkiem oraz bliskość ewentualnych placów zabaw, czy też innych zorganizowanych atrakcji dla dzieci.

gdzie na wielkanoc z psem

Gdzie na Wielkanoc z psem?

Wiele osób podróżuje także ze swoim czworonożnym przyjacielem. Jeszcze nie tak dawno, na mapie Polski było mało miejsc, w których moglibyśmy spędzić Wielkanoc z psem. Hotele niechętnie przyjmowały zwierzęta. Raczej były to campingi, czy też kwatery prywatne.

Na całe szczęście obecnie sytuacja zmieniła się o sto osiemdziesiąt stopni. Nie musimy się zbytnio zastanawiać gdzie wyjechać na Wielkanoc z psem. Mamy szerokie pole do popisu. My jednak polecamy, aby rozważać miejscowości bardziej spokojne, w których nie ma tłumów, a za to znajdują się lasy, ścieżki spacerowe oraz wybiegi dla psów. Tego typu miejsc na mapie naszego kraju jest coraz więcej.

Planując wyjazd z psem, musimy zagwarantować mu pełen komfort. Nie wolno nam narażać naszego psa na pewien dyskomfort. Pamiętajmy, że pies ma dokładniejszy i bardziej czuły słuch od nas. W związku z tym nie wybierajmy głośnych miejsc. Taki wypoczynek ma być dla naszego kochanego zwierzaka również relaksem, a nie jakąś traumą.

Na wypoczynek wielkanocny możemy udać się różnymi środkami transportu. Może to być prywatny samochód, samolot (w przypadku wyjazdów zagranicznych), pociąg, czy też autobus. Na taki specyficzny wyjazd jak święta Wielkanocne raczej podróżujemy całą rodziną. Jako Polacy lubimy święta spędzać wszyscy razem i nie wyobrażamy sobie innej sytuacji. Jak zatem zaplanować wyjazd dużą ekipą? Możemy pokusić się o wynajem busów. Wówczas możemy do jednego busa zmieścić się wszyscy. To dopiero będzie szalona przygoda. Cieszy nas już sama myśl.

Pamiętaj, że do Świąt Wielkanocnych nie pozostało już sporo czasu. W związku z tym jest już ostatni moment na dokonanie pewnej rezerwacji. Musimy mieć świadomość, że sporo ciekawych miejsc może już być zajętych, ale nie zrażajmy się. Na pewno znajdziemy cudowne miejsce, w którym spędzimy udane święta, a na dodatek będziemy do niego wracać na inny rodzaj wypoczynku. Lubimy wracać do pięknych miejsc, w których się dobrze czujemy oraz miejsc, które są już sprawdzone.

Przeczytaj również

Komentarze

Top