Kondratowicz Transport

Blog

wynajem busów olsztyn

Gdzie warto pojechać na majówkę?

Jakby nie było, majówka zbliża się wielkimi krokami. Pora zacząć już coś planować, tym bardziej że możliwości jest sporo. Gdzie pojechać na majówkę? Gdzie ładna pogoda na majówkę? Znajdźmy jakieś cudowne miejsce.

Gdzie na majówkę w Polsce?

Gdzie na majówkę? To pytanie zadaje sobie wiele osób. Gdy należymy do osób, które nie lubią planować niczego z wyprzedzeniem, to mamy obecnie szerokie pole do popisu. Oczywiście musimy się liczyć z tym, że część miejsc będzie już zajętych. Na pewno jednak coś znajdziemy.

Zacznijmy od tego, gdzie na majówkę w Polsce warto się wybrać? Majówka kojarzy się nam z jednej strony z wypoczynkiem, ale z drugiej strony chcielibyśmy aktywnie spędzić czas na łonie natury. Główne kierunki w Polsce są dwa: morze lub góry. Zacznijmy od północnego kierunku. Nad naszym polskim morzem jest wiele miejsc, w których wypoczniemy do miejskiego zgiełku, czy też wręcz przeciwnie zwiedzimy takie urokliwe i duże miasta, jak Gdańsk, czy też Gdynia. Gdy mamy ochotę na spędzenie majówki w ciszy i spokoju, to polecamy takie miejsca jak Darłówko, Rowy, Świnoujście, czy też Kołobrzeg. Gdy mamy z kolei ochotę na imprezową majówkę, to zdecydowanie Trójmiasto okaże się strzałem w dziesiątkę. W każdym z wymienionych miejsc mamy do czynienia z przepięknymi plażami. Gdy tylko będzie ładna pogoda, to możemy na plaży spędzić miłe chwile. Woda w Bałtyku w maju jest jeszcze zimna, ale poplażować można i na to pewnie liczą osoby, które wybiorą północ Polski.

Gdzie jechać na majówkę, aby spędzić czas w górach? W Polsce także mamy szerokie pole do popisu. Większość osób pewnie postawi na Tatry, ale pamiętajmy, że równie piękne są Pieniny lub Beskidy. Gdy zastanawiamy się gdzie na majówkę z dzieckiem, to lepiej będzie wybrać niższe partie gór. Po prostu będzie wygodniej. Dzieciom i majówce z nimi poświęcimy jednak kolejny akapit. Zastanowimy się gdzie na majówkę z dziećmi.

Gdzie na majówkę z dziećmi

Gdzie na majówkę z dziećmi?

We wszystkie powyższe miejsca, które wymieniliśmy, możemy wybrać się z dziećmi. Jedynie musimy wybrać hotel lub pensjonat, w którym panują dobre warunki. Nie będziemy już się skupiać na tym, gdzie na majówkę w Polsce z dzieckiem, a spróbujemy znaleźć odpowiedź na pytanie – gdzie na majówkę z dziećmi za granicę.

Oferta wczasów zagranicznych jest naprawdę szeroka. Mamy duże pole do popisu. Konkretnie gdzie na majówkę za granicę warto się wybrać? Wszystko jest zależne od tego, jaki kierunek preferujemy. Zagranica ma tę przewagę, że możemy liczyć na pewną pogodę. W Polsce niestety z pogodą bywa różnie.

Polacy najczęściej stawiają na wypoczynek w upalnym Egipcie, w zawsze słonecznej Hiszpanii lub też w uroczej Turcji. Jeśli zależy nam na tym, aby na wypoczynek ten nie wydać zbyt dużo, a cieszyć się wysokim komfortem, to możemy postawić na Egipt. Warunki są naprawdę świetne, a cena niska. Jeszcze gdzie warto pojechać na majówkę? Na pewno przyciągają nas greckie wyspy. Każda z nich jest urocza. Wśród Polaków szczególną popularnością cieszy się Kreta, Rodos, Kos oraz Korfu.

Wiemy już, gdzie można pojechać na majówkę w Polsce oraz gdzie wyjechać na majówkę za granicę. Pora przejść do planowania wyjazdu bez dzieci – tylko we dwoje.

majówka we dwoje

Gdzie na majówkę we dwoje?

Gdzie na majówkę we dwoje? W zasadzie to podróżując we dwie osoby, bez dzieci oraz bez zwierząt, mamy jeszcze szersze pole do popisu. Tak naprawdę to nic nas nie ogranicza i możemy pojechać, gdzie tylko dusza zapragnie. Raczej powinniśmy zadać pytanie, gdzie warto jechać na majówkę. Odpowiedź nie jest wcale taka prosta, ponieważ fajnych miejsc jest wiele.

Gdy chcemy się wyciszyć i rzeczywiście spędzić czas tylko we dwoje, to pomyślmy na poważnie o Bieszczadach. Bieszczady mają to coś. Są bardzo urokliwe. Zatem do odpowiedzi na pytanie, gdzie pojechać na majówkę w Polsce, poza Bałtykiem, Tatrami, Pieninami oraz Beskidem Śląskim, dopiszmy także Bieszczady.

Wiele osób także poszukuje odpowiedzi na pytanie, gdzie na majówkę samochodem. W zasadzie tutaj nic nas nie ogranicza. Wystarczy zatankować samochód i w drogę. Warto także rozważyć spędzenie majówki tylko we dwoje w jednym z uroczych miast. W Polsce takich miast na pewno nie brakuje. Może to być oczywiście Kraków, Wrocław, wspomniany już Gdańsk, Opole, Warszawa, Katowice, Szczecin, Poznań oraz wiele, wiele innych miast.

Podróżując we dwoje, na pewno mamy ochotę na relaks w Spa. Spokojnie w takich dużych miastach znajdziemy pokoje hotelowe, w których znajduje się jacuzzi, czy też sauna. W razie niesprzyjających warunków atmosferycznych możemy nie wychodzić z pokoju. Zapowiada się bardzo romantycznie.

A gdzie można pojechać na majówkę całą rodziną lub ekipą przyjaciół? Wszystkie powyższe propozycje będą w tym wypadku jak najbardziej aktualne. Bardziej zastanawiające jest to, czym pojedziemy. Raczej do jednego samochodu się nie zmieścimy. Jakie rozwiązanie można zaproponować? Możemy tak naprawdę skorzystać z usługi, jaką jest wynajem busów. Za relatywnie niską cenę, możemy wynająć bus, do którego wszyscy się zmieścimy. Nie mamy żadnych wątpliwości, że będzie to zwariowany bus, w którym dużo się będzie działo. Na pewno będzie głośno i wesoło. O to właśnie chodzi. Podczas majówki chcemy nieco zaszaleć.

Gdzie na majówkę we dwoje

Czy już wyczerpaliśmy temat, jakim jest – wyjazd na majówkę gdzie? Raczej tak. W zasadzie to możemy pojechać wszędzie. Nie jest powiedziane, że majówkę musimy spędzić nad morzem, czy też w górach. Jest to już kwestia indywidualna. Dowiedliśmy także, że wybór miejsca zależy w dużym stopniu od tego, jakie mamy konkretne wymagania, pragnienia oraz od tego, z kim podróżujemy. Nieco ograniczają nas dzieci, ponieważ musimy patrzeć nie tylko na swoje potrzeby, ale przede wszystkim na spełnienie ich pragnień. Dla osób poszukujących aktywnego wypoczynku lepszym wyborem będą wysokie Tatry, gdzie wraz ze świtem mogą ruszyć na przygodę życia. Jednak dla osób imprezowych nie będzie to zbyt dobry wybór. Imprezowicze odnajdą się w klubach znajdujących się na „Monciaku” w Sopocie.

Nie radzimy zwlekać z rezerwacją konkretnego miejsca na ostatnią chwilę. Już jest późno, a co dopiero, gdy zajmiemy się tym pod koniec kwietnia. Możemy być wówczas nieco zmuszeni do zamówienia miejscówki, która nie do końca spełnia nasze wymagania. No cóż, w takiej sytuacji jesteśmy troszkę sami temu winni. Będziemy mieli na drugi raz nauczkę, aby rezerwować nocleg znacznie wcześniej. Jak widać na załączonym obrazku, człowiek uczy się na błędach, nawet w kwestii rezerwacji wyjazdu na majówkę. Rezerwując wyjazd wcześniej, możemy liczyć na korzystniejszą cenę.

Przeczytaj również

Komentarze

Top